info@rezaiatmandi.ir      +۹۸-۲۱ ۲۸۴۲ ۸۱۷۷

۲۳ تاکتیک بازاریابی که در آنها اصل زمان است نه پول!

صفحه نخست / ۲۳ تاکتیک بازاریابی که در آنها اصل زمان است نه پول!
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳      

ترجمه تصویر – دایره صورتی: مهندسی رشد نسیه ای   دایره آبی : بازاریابی

وضعیت بسیاری از کارآفرینی های استارتاپ تازه تاسیس مشترک است. آنها پولی در بساط ندارند، اما مجبور به بازاریابی هستند.

چه باید کرد؟ به جای تمرکز بر روش های بازاریابی پرهزینه، چنین کسب و کارهایی باید بر روش های بازاریابی کم بودجه تمرکز نمایند.

زیبایی رشد نسیه از این طریق این است که از روش های جایگزینی استفاده می کند که گاهی ارزان ترند.

از هم نشینی بازاریابی و مهندسی، رشد نسیه به وجود می آید.

البته واضح است که رشد نسیه هم رایگان نیست.

اگه بخواهیم دقیق تر بگوییم هیچ کدام از تکنیک های این مقاله رایگان نیستند.

هر زمان که شما با مردم و کارکنان شرکت در ارتباط باشید، برای شما صورت حساب و هزینه های مرتبط را در بر خواهد داشت.

ولی در اینجا چیزی که بیان می شود دلیل قدرت این روش ها خواهد بود.

آنها نیاز به بودجه بازاریابی عظیمی ندارند.

تنها چیزی که نیاز دارید مقداری زمان، کمی زیرکی، و دیدگاهی مبتنی بر تمرکز و حرکت است که هر بازاریابی هوشمندی به آن نیاز دارد.

    از سرویس دهندگان خدمت خود لینک بگیرید

یک وبسایت برای رتبه خوب، به لینک های پشتیبان با کیفیت نیاز دارد. از کجا می توانید این لینک های پشتیبان را تهیه کنید؟ واضح است، خرید لینک توصیه نمی شود.

چه باید بکنید؟ اگر شما با ارائه دهندگان سرویستان یا شرکای کسب و کارتان طرح همکاری بریزید، آنگاه یک منبع مورد قبول از پتانسیل لینک های بکر خواهید داشت.

یافتن و ارتباط برقرار کردن با این ارائه دهندگان و تقاضای لینک از آنها بخش مهمی از کار است.

شما به چند لینک مفید می رسید در حالی که تنها چیزی که هزینه کرده اید چند دقیقه ایمیل و پیام دهی بوده است.

    جستجو برای اشارات لینک نشده

راه بسیار خوب دیگر برای گرفتن لینک و افزایش قدرت سایت تان، این است که به دنبال اشاراتی از برندتان یا شرکت تان بگردید که لینک نشده اند.

اگر چنین اشاراتی را در نشریات یا وبسایت های آنلاین یافتید، به مسئول سایت ایمیل بزنید و از او بخواهید که برایتان یک لینک اختصاص دهد.

احتمالا اشارات زیادی به برندتان را در سرتاسر اینترنت پیدا خواهید نمود.

مقداری جستجوی آنلاین و سپس تعدادی ایمیل و ناگهان… لینک های پشتیبان رایگان، آن هم از نوع خوبش.

    میزبان سمینار مجازی باشید

وبینارها یا همان سمینارهای مجازی بخصوص اگر رایگان باشند برند و محصول شما را به مخاطبین وسیعی معرفی می نمایند.

هرچه موضوع این سمینارها جالب تر باشد، شما توجه بیشتری را جلب خواهید کرد.

خیلی وقت است که kissmetric ها میزبانی سمینارهای مجازی را به صورت منظم بر عهده دارند، و جالب است که نتایج بسیار قوی ای هم در پی داشته اند.

سمینارهای مجازی زمان برند. شما باید راجع به موضوعاتشان خلاقانه فکر کنید، برایشان برنامه ریزی نمایید، و مطلب تدوین کنید.

البته منافع این کار هم درجه یکند!

    ترفیع متقابل

یکی از روش های انقلابی بازاریابی که بعضی شرکت ها استفاده می کنند ترفیع متقابل است. ترفیع متقابل به شما امکان می دهد که با کسب و کارهای مرتبط با کارتان که می تواند خدماتتان را تبلیغ کند، همکاری کنید، در ازای تبلیغ شما از خدمات آنها.

برای مثال، اگر شما در حال ارائه خدمات مشاوره برای صاحبان کسب و کار آنلاین هستید، ممکن است توصیه کنید که آنها از یک طراح وبسایت خاص برای خلق وبسایت شان استفاده کنند. طراح وبسایت شریک ترفیع متقابلتان خواهد بود.

این طراح وب سیات با مشتریان صاحب کسب و کار کار می کند، و او مشتریانش را به سوی خدمات مشاوره شما راهنمایی می کند. این یک شرایط برد-برد است و جدا از اینکه یک سند امضا شده و یک مکالمه آسان، نیاز به کار زیادی ندارد.

    در سایت ها نظر بگذارید

این ایده بازاریابی حول این موضوع است که برندتان را تا حد ممکن به نمایش بگذارید. یکی از راه های انجام این کار نظر گذاشتن در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر است.

نحوه انجام این کار به شکل زیر است:

– شناسایی ۵ وب سایت و وبلاگ برتر در حیطه کارتان.

– خواندن و نظر گذاشتن در وب سایت ها به صورت منظم.

– همانطور که مردم اسمتان را می بینند و برندتان را به یاد می آورند، آنها با برندتان آشنا می شوند و شاید حتی راجع به آن کنجکاو شوند.

با هر نظر، شما در حال ایجاد جلوه ای از برندتان می شوید. فقط مطمئن شوید که نظرات بی ربط نمی گذارید. ادراک مشتریان از برند شما با کیفیت نظراتتان شکل می گیرد.

    کمک به یک خبرنگار

گاهی اوقات شما قصد دارید به برخی اطلاعات دارای ارزش خبری در حیطه کسب و کارتان دست یابید. برای کمک به یک خبرنگار داوطلب شوید. این یک خدمت رایگان است که خبرنگاران عموما برای یافتن داست مایه های گزارش هایشان استفاده می کنند. اگر شما یک خبر یا نکته دارید می توانید از آن برای کمک به یک خبرنگار استفاده کنید و در عوض شهرت کسب کنید.

    یک حضور قوی در گوگل پلاس ایجاد کنید

گوگل پلاس یکی از مکان های درجه یک برای ساختن جلوه برند است. گوگل از اطلاعات کار شما استفاده می کند تا ارزش وب را در بسته های دانش و شاخص بندی کلان مشخص نماید. هرچه پروفایل گوگل پلاستان بهتر باشد، برندتان به طور طبیعی بهتر در سرتاسر اینترنت برجسته و منتشر خواهد شد.

    خودتان بازاریابی کنید!

از فرصت بازاریابی به طور شخصی غفلت نکنید. شما افراد بزرگی را مشاهده خواهید کرد که ممکن است هرگز به تجارت الکترونیک رجوع نمی کنند. هر شخصی که شما ملاقات می کنید یک فرصت بازاریابی است.

واضح است که شما نمی خواهید بچرخید و کسب و کارتان را به مردم تحمیل کنید، اما هنگامی که بحث کار در مکالمه مطرح می شود می توانید در باره کسب و کارتان با آنها گفتگو کنید. ایده اصلی بازاریابی شبکه سازی به طور عمده بازاریابی است. شما قرار است که افراد دیگر را به کسب و کار و زندگی تان وارد کنید.

    بشتابید و یک مسابقه برگزار کنید

هرچند مسابقات آنلاین لکه دار و فریبناک هستند، ولی همچنان یک راه عالی برای بازاریابی کم هزینه هستند. بذل و بخشش همان آی پد کلیشه و جوایز نقدی، یا دیگر کالاها یک راه آسان برای بهبود و گسترش باکتری مانند تصویر برندتان است.

    یک برنامه ارجاعی بسازید

بهترین اشکال بازاریابی آنهایی هستند که شما می توانید راه اندازی کنید، راه اندازی کنید، و آنها به طور طبیعی، اتوماتیک و بدون تلاش بیش از حد، رشد کنند،

یک برنامه ارجاعی یا وابسته ممکن است برای همه کسب و کارها به کار نیاید، اما به تلاشش می ارزد. خلق یک برنامه وابسته ضرورتا مشتریان شما را به یک دپارتمان بازاریابی برای شرکتتان تبدیل می کند. شما هیچ هزینه ای برای بازاریابی تان نمی کنید مگر آنها پیش از آن به نمایندگی شما فروشی انجام داده باشند.

    با توییتر می توانید یک طوفان در حیطه کاری خودتان راه بیاندازید

توییتر یک پلت فرم خارق العاده برای بازاریابی است. با دم دست بودنش و خروجی عظیمش، توییتر می تواند سطح ترافیک ارجاعی بالایی تولید کند، مثل معروف کردن برند و جریان های اجتماعی بدون وقفه.

چیزی که من پیشنهاد می کنم این است که حداقل ۱۰ تا از افراد یا شرکت های تاثیر گذار در حیطه کاری خودتان را دنبال کنید، طرفدارانشان را نیز دنبال کنید، پست هایشان را پست کنید، و در نظرات خطاب قرارشان دهید. همانطور که شما با ساخته شدن جایگاه آنها همکاری می کنید جایگاه خودتان ساخته می شود.

    مشتریان موجود خود را تشویف به خرید بیشتر کنید.

در بسیاری از موارد، ما بازاریابی را صرفا بعنوان متودی برای جذب مشتری می بینیم. در واقع، برخی از بهترین اتفاقات بازاریابی با مشتریان حاضر رخ می دهد. مشاوره الکترونیک و پیش بینی فروش گزارش می دهند که تحریک به خرید دوباره ۲۰ برابر بهتر از فروش متقابل سودمند است. بازاریابی منابع برای مشتریان خودتان نسبتا آسان و ارزان است و مزایای فوق العاده ای دارد.

    با تاثیرگذاران حیطه کارتان خودمانی شوید

در هر صنعتی یک گروه بازیگران قدرتمند وجود دارند. آنها گفتمان را کنترل می کنند، نقاط برجسته بازار را شکل می دهند، و به مخاطبی گسترده دست می یابند. با این افراد نزدیک شوید. لازم نیست طرح رفاقت بریزید، مستقیم عمل کنید. همین که برایشان محصولی تولید کنید، یا در یک پروژه همکارشان شوید، راه های مفیدی هستند برای رشد برند خودتان و با موج نفوذ آنها حرکت کردن.

    هشتگ را به کار گیرید

هشتگ ها بیلبوردهای اینترنتی هستند. از آنجا که در حال حاضر هشتگ ها در هر پلت فرم اجتماعی عمده ای در دسترس هستند، شما می توانید یک هشتگ برای کسب و کارتان خلق کنید و هر جا که پست می گذارید از آن استفاده نمایید. هشتگ قابل سرچ است و توسعه ای تعاملی از برند شماست، و پتانسیل گسترش شبه باکتریایی دارد.

    آدرس های ایمیل بیشتری بگیرید.

رشد دادن لیست ایمیلتان یکی از موثرترین و پایدارترین روش های بازاریابی است. من استفاده از نوار hello را بعنوان یک راه ساده و مقرون به صرفه برای جمع آوری آدرس ایمیل های بیشتر پیشنهاد می کنم.

    به دنبال محتوای کاربر ساز بیشتری باشید

همه می دانند که بازاریابی محتوا برای بازاریابی داخلی موثر است. اگر شما بادقت نباشید، بازاریابی محتوا می تواند برایتان گران تمام شود. چطور می توانید مطالب بیشتری بدون هدر دادن کل بودجه بازاریابی تان ایجاد کنید؟ پاسخ در محتوای کاربرساز است.

در طرفداران و مشتریان خوبتان انگیزه ایجاد کنید تا داستان هایشان را تعریف کنند و محتوا بنویسند، و شما فورا موجبات منتشر شدن مطالب تازه و جذابی که مخاطبانتان جالب می پندارند را برای هزاران تن از و از آن به بعد مخاطبانتان فراهم نمایید. طرفداران شما برای شما محتوا تهیه و منتشر خواهند کرد.

    با طرفدارانتان صحبت کنید

مشتریان و طرفداران دوست دارند که دوست داشته شوند. راهی که شما این عشق را نشان دهید به وسیله پاسخ دادن به مطالبشان، لایک کردن پست هایشان، لایک کردن نظراتشان، و منتشر کردن مطالبشان است. به سادگی انتظار نداشته باشید که حضورتان در رسانه های اجتماعی پاسخگوی نیازتان باشد. شما باید با صحبت کردن با طرفدارانتان برای این هدف تلاش کنید. آنها نیز لطف شما را پاسخ خواهند گفت و در سطحی عمیق تر از رابطه تعامل خواهید کرد.

    تولید اعلامیه مطبوعاتی با کیفیت بالا ( رپورتاژ خبری )

اعلامیه های مطبوعاتی بعنوان ابزار سئو کاربرد بسیار بالایی دارد .

میزان پیوند سایتی که می گیرید شاید خیلی با کیفیت بالا نباشد اما بالاخره به درد می خورد.

مطمئن شوید که نسخه های با کیفیتی درست می کنید، و به وبسایت خودتان لینکش کنید.

    از وب سایت کرگ لیست استفاده کنید.

کرگ لیست پنجاه و نهمین وب سایت مشهور دنیاست. برند Airbnb که ۲۴ بیلیون دلار قیمت گذاری شده است، از وب سایت کرگ لیست بعنوان سکوی پرتابش استفاده کرد. شما هم می توانید از این وبسایت استفاده کنید. از علامت گذاری جغرافیایی کرگ لیست برای مشخص کردن مناطق و بازارهای خاص استفاده نمایید. مطمئن شوید که شرایط استفاده از خدمات سایت را مراعات کنید. از کرگ لیست در راهی که مدنظرشان است استفاده کنید، چون متخلفین ممنوع الورود می گردند.

    وبلاگ

من نمی توانم لیستی از تکنیک های بازاریابی بدون ذکر وبلاگ تهیه کنم. یک وبلاک کسب و کار یک استراتژی ضروری برای بازاریابی آنلاین است. از آن استفاده کنید، با آن کار کنید و آن را طوری ارتقا دهید که به خدمتتان در آید. اگر از وضعیت فعلی وبلاگ کاری تان دلخور هستید، این ۳۵ راهنمایی را که آن بهتر خواهند کرد مطالعه کنید. اگر شما در حال مبارزه با ترافیک هستید این پست را بخوانید.

    وبلاگ مهمان

همانطور که وبلاگ نویسی جذاب است، وبلاگ نویسی بعنوان مهمان حتی جذاب تر خواهد نمود. وقتی در وبلاگ دیگری یک مقاله منتشر می کنید، شما درحال جذب مخاطبین آن وبلاگ هستید. وبلاگ نویسی رایگان است، فقط مساله زمانی است که شما صرفش می کنید. خلق یک مقاله جذاب، توجه مخاطبین وبلاگ را جلب می کند و ممکن است باعث دعوت شما به موقعیت های بیشتری شود. من به نحو خارق العاده ای این مساله را تجربه کرده ام. ۳۰۰ و اندی مهمان وبلاگم هنوز در حال سود رساندن به من چه بعنوان مدیران شرایط ترافیک ارجاعی و چه بعنوان مشتری هستند.

    یک گروه linkedIn درست کنید.

linkedIn رایگان است ولی در عین حال به شما فرصت های خارق العاده بازاریابی می دهد. بسیاری از متخصصین از linkedIn بعنوان یک ابزار رسانه های اجتماعی که فقط رزومه شان را در آن قرار دهند نگاه می کنند و نه بیشتر. linkedIn خیلی بیشتر از یک رزومه آنلاین است. من از linkedIn برای نشر محتوا، ارتباط با افراد قدرتمند، و ساختن یک گروه بازاریابی با هزاران عضو استفاده کرده ام. همه این کارها بدون یک دلار خرج بوده است، اما حرکت صعودی بازاریابی باورنکردنی بوده است.

    به دیگران کمک رایگان بدهید.

اگر شما بازاریابی را فقط منحصر به خودتان و کسب و کارتان کنید، ناامید و سرخورده خواهید شد. سعی کنید به دیگران نیز به طور رایگان سود برسانید. بدیهی است که شما صاحب یک کسب و کارید نه بنگاه خیریه. اما چرا یک محصول، یک ساعت از زمان تان یا عضویت رایگان برای مشتری ای که بضاعت استفاده از خدماتتان را ندارد را هدیه نکنید؟

بسیاری از بهترین موقعیت های کسب و کاری که من داشته ام، به نوعی از طریق مشاوره با مشتریانی که توان پرداخت نداشته اند رقم خورده است. این موقعیت ها به نحوی که برای من قابل پیش بینی نبوده است مفید واقع شده اند. حتی امروز، من تقریبا همه دانسته هایم را رایگان در اختیار دیگران قرار می دهم. عملکرد اینگونه، برای من به شخصه موقعیت هایی برای ارتقای بازاریابی ام فراهم نموده است.

نتیجه گیری

نیازی نیست که به خاطر بازاریابی خودتان را ورشکسته کنید، بودجه تان را به باد دهید، یا هزاران دلار صرف کنید. همانطور که من در آغاز این مقاله عنوان کردم، بازاریابی به چیزی بیش از سرمایه گزاری زمان نیاز ندارد. بخت با شماست که امروزه می توانید بازاریابی تان را با اجرای یکی از این روشها ارتقا دهید. یکی را انتخاب کنید و با آن شروع کنید. روش مورد علاقه تان برای بازاریابی بدون هزینه کدام است؟

 

 

منبع: https://www.virlan.co/2016/02/24/23-تاکتیک-بازاریابی-که-در-آنها-اصل-زمان-ا

تماس با ما

info@rezaiatmandi.ir

دفتر قم: ۵۵ متری عمار یاسر ،کوچه ۱۲(عربستان) ، مجتمع تراشه ، طبقه ۳ ، واحد ٥

پشتیبانی قم: ٠٢٥٣٧٧٠٩٩٧٩
رایانامه : info@rezaiatmandi.ir
ساعات کاری : ١٦ - ٩

  گواهینامه ها ، مجوزها ، حامیان و توافقات همکاری با/از
معرفی

رضایتمندی: اولین سامانه فهرست گذاری و رتبه بندی مشاغل ، صاحبان کالا و خدمات در ایران

شبکه های اجتماعی: